Hakkımızda

Punteks 1995 yılında tekstil atıklarının geriye kazandırılması amacıyla kurulmuştur.  

2006 yılında yeni bir yatırım gerçekleştirilerek, son teknolojik yenilikleri barındıran keçe hattı faaliyete geçmiştir. 500 gr/m2 ile 3000 gr/m2 arasındaki gramajlarda keçe üretimi yapabilmektedir. Mevcut keçe hattı, polipropilen veya polyester bicomponent gibi sentetik elyafların düşük ergime sıcaklıklarından faydalanarak bağlanmasıyla üretim yapmaktadır (termobonding).

Üretilen keçeler; beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde kullanılmaktadır.

Torbalı’da 15.000 m2’si kapalı olmak üzere 30.000 m2 alan üzerinde kurulu olan Punteks Tekstil, üretiminin %50’sini, çoğunluğunu Avrupa Ülkelerinin oluşturduğu, bir çok ülkeye ihraç etmektedir ve tüm müşterilerine global bir ortaklık sunmaktadır.

Sadece keçeyi üreten değil aynı zamanda convert eden bir firma olan PUNTEKS, 2022 yılı ikinci yarısında converting üretimini büyüterek, Manisa OSB'de yeni şubesinde üretime başlamıştır. Yine Manisa OSB de ilk etapta 7.000 m2 ye yakın kapalı alan üzerine kurulacak yeni fabrika inşaatına da 2023 yılı başında başlamıştır.

Hizmet verdiğimiz sektörlerin kalite standartlarını sağlamak için keçenin test edilmesinde gerekli test cihazlarını içeren modern laboratuar, Punteks bünyesinde bulunmaktadır. 

Punteks, sektörün ve müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı görev edinmiştir. Bu nedenle Punteks, teknolojik gelişmelerin yanısıra, sektörün ve müşterilerinin değişen isteklerini sürekli takip etmektedir. 1995 yılından beri yurt içi ve yurt dışı müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli hizmeti, standartlarını koruyarak ve her geçen gün geliştirerek sunmaya devam etmektedir. Bu bağlamda Punteks en önemli stratejilerini kalite,güven ve müşteri memnuniyeti üzerine inşa etmiştir.